M. Morawiecki: Zachodnie Pomorze i Szczecin wymagają ogromnej rewitalizacji

Zachodnie Pomorze i Szczecin, to obszar, który wymaga ogromnej rewitalizacji. Wykorzystanie szansy, która rodzi się przed nami wraz z odbudową portu szczecińskiego, jest polską racją stanu” – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

„Polska nie może być odwrócona do morza plecami” – powiedział Mateusz Morawiecki w TVP Info. Pytany o to, czy Szczecin ma szansę wrócić do ścisłej czołówki polskich miast, zaznaczył, że ma „takie marzenie i główne starania rządu do tego zmierzają”.

„Zachodnie Pomorze i Szczecin, to obszar, który wymaga ogromnej rewitalizacji (…). Wykorzystanie szansy, która rodzi się przed nami wraz z odbudową portu szczecińskiego, jest polską racją stanu. Tworzymy miejsca pracy, budujemy promy” – mówił wicepremier.

Jego zdaniem Pomorze Zachodnie i Szczecin nie miały do tej pory dobrych połączeń komunikacyjnych.

„Dzisiaj to się poprawia, droga S3 będzie niedługo gotowa od Szczecina, do granicy południowej w Lubawce. Przez to również handel z Czechami będzie mógł przysparzać dobrobytu Pomorzu Zachodniemu” – ocenił Mateusz Morawiecki.

„Wielkie inwestycje, które w Zachodniopomorskiem będą lub już mają miejsce – tunel, udrożnienie Odry, a zwłaszcza wielkie inwestycje biznesowe, to tematy bardzo ważne dla rozwoju całego województwa” – podkreślił wicepremier.

„Zmniejszenie bezrobocia, przyciąganie inwestorów, którzy mają ciekawe nowe produkty, usługi, to dla nas niezwykle ważne działania. Dzięki temu dzisiaj bezrobocie w Zachodniopomorskiem jest na historycznie niskim poziomie – podobnie jak w całej Polsce. To są inwestycje, które przyciągamy z Londynu, Paryża, Nowego Jorku. Wielu inwestorów interesuje się Polską i tworzy to dobre perspektywy rozwojowe” – ocenił Mateusz Morawiecki.

PAP/RIRM

drukuj