Prezydent: „Konstytucja biznesu” wychodzi naprzeciw potrzebom małych i średnich przedsiębiorców

To jest bardzo ciekawe rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw potrzebom ludzi prowadzących w Polsce przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa – powiedział Andrzej Duda. Prezydent RP w programie „Gość wiadomości” w TVP odniósł się m.in. do zakończonego dziś Kongresu 590 w Jasionce oraz zaprezentowanej przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego „Konstytucji biznesu”.

Szef polskiego państwa podkreślił, że w opinii przedsiębiorców wprowadzenie w życie założeń „Konstytucji biznesu” ułatwi prowadzenie działalności gospodarczej w naszym kraju.

– Słuchałem tego, co mówili przedsiębiorcy i mówili jednoznacznie, że jeśli te rozwiązania, które proponuje pan wicepremier Morawiecki, zostałyby urzeczywistnione przez to, że zostałyby wprowadzone w życie, czyli przybrałyby formę aktów prawnych, to z pewnością przyczyni się to do poprawy środowiska przedsiębiorców, poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, a to jest dla nas w tej chwili najważniejsze – akcentował Andrzej Duda.

Chciałbym, aby wkrótce synonimem jakości polskiego towaru stało się hasło: najlepsze, bo polskie – zaznaczył prezydent.

– Bardzo bym, chciał, żebyśmy już w niedalekiej przyszłości mieli zupełnie nowe hasło, które stanie się takim swoistym synonimem jakości polskiego towaru na całym świecie: najlepsze, bo polskie – powiedział Andrzej Duda.

Pytany o świadomość Polaków dotyczącą kupowania polskich produktów, Andrzej Duda ocenił, że wykazuje ona tendencję wzrostową.

– Myślę, że tej świadomości jest coraz więcej. Początek lat 90-tych, o czym też mówiłem wczoraj, to była taka swoista fascynacja wszystkim, co zza granicy, a wszystko, co polskie, wydawało się passe, ludzie tego nie kupowali, że to zupełnie niska jakość itd. […] To się na szczęście zmienia. […] Widzę, że Polacy coraz chętniej kupują te towary, które są wytworzone u nas, które są dorobkiem naszych przedsiębiorców – wskazywał prezydent.

Szef polskiego państwa zwrócił uwagę, że sam również stara się troszczyć o rozwój gospodarczy polski. Każda moja wizyta zagraniczna ma charakter gospodarczy. Tak było m.in. podczas wizyty w Szwajcarii – dodał Andrzej Duda.

– W tej chwili w zasadzie każda moja wizyta ma profil gospodarczy. Przez 2,5 dnia byłem w Szwajcarii. Byli ze mną przedstawiciele start-upów, którzy mieli spotkania ze swoimi kolegami w Szwajcarii, którzy byli razem ze mną na politechnice w Lozannie, która jest jedną z najlepszych uczelni technicznych na świecie, gdzie jest specjalne centrum start-upów – przypomniał prezydent.

RIRM

drukuj