WSKSiM: dziś konferencja nt. nowych technologii z udziałem premiera M. Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki weźmie dziś udział w konferencji poświęconej nowym technologiom. Wydarzenie pt. „Niepodległość cyfrowa. Polska myśl technologiczna, czyli od pomysłu do sukcesu” rozpocznie się o godz. 10.00 w murach Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Organizatorem spotkania jest Instytut im. św. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość”.

Do Torunia obok Prezesa Rady Ministrów przybędą także m.in. szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oraz Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński.

W WSKSiM zaprezentowane zostaną start-upy, czyli firmy, które są w fazie rozwoju. Uczestnicy konferencji będą mogli zobaczyć m.in. drona czy drukarkę 3D.

Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Naukowej Instytutu im. św. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość”, podkreśla, że konferencja ma na celu pokazanie polskiej myśli technologicznej. Dla producentów będzie to okazja do uzyskania informacji nt. popularyzacji swoich wynalazków.

– To ma być konferencja, dzięki której osoby, które mają na swoim koncie różnego rodzaju osiągnięcia, mogą uzyskać informacje czy mogą się dowiedzieć, w jaki sposób te swoje wynalazki mogą realizować już wprowadzając je do produkcji, do sprzedaży. Będziemy chcieli pokazać jeden z najnowocześniejszych dronów na świecie, który został właśnie wymyślony w Polsce (…) oraz polski elektryczny samochód – tłumaczy Andrzej Jaworski.  

Podczas konferencji głos zabiorą m.in. Zbigniew Jagiełło – Prezes PKO BP, Prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski oraz Paweł Borys – Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. W debacie weźmie także udział prezes JSW Daniel Ozon oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński. Patronat medialny nad konferencją objęły m.in. Radio Maryja, Telewizja Trwam i „Nasz Dziennik”.

Instytut „Pamięć i Tożsamość” działa od początku 2017 roku. Jego zadaniem jest m.in. upowszechnianie tradycji narodowych oraz pielęgnowanie polskości.

RIRM

drukuj