PAP/Maciej Kulczyński

Premier M. Morawiecki: Będę rekomendował Radzie Ministrów, aby Kamieniec Ząbkowicki otrzymał status miasta

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że będzie rekomendował Radzie Ministrów, aby Kamieniec Ząbkowicki otrzymał status miasta. Szef rządu odwiedził tę wieś w województwie dolnośląskim. Na konferencji w Pałacu Marianny Orańskiej poinformował, że wójt gminy Kamieniec Ząbkowicki złożył wniosek do Rady Ministrów o nadanie tej miejscowości statusu miasta.

– Ja się bardzo pozytywnie zapatruję się na ten wniosek, będę rekomendował Radzie Ministrów, żeby Kamieniec Ząbkowicki stał się miastem. Dzisiaj mamy, jeśli dobrze pamiętam, po dołączeniu kilku miast w styczniu tego roku, 944 miasta, a więc może Kamieniec Ząbkowicki będzie 945 miastem. Myślę, że taki awans na pewno należy się, ponieważ to przepiękne miejsce mogłoby obdarować swoją historią i pięknem wiele miejsc w Polsce. Będziemy starali się, żeby mieszkańcy południa Dolnego Śląska i Kamieńca Ząbkowickiego mogli również korzystać z tego, że mają w posiadaniu taką perłę, jak ten Pałac Marianny Orańskiej – powiedział premier.

Szef rządu zwiedził remontowany, monumentalny pałac neogotycki z XIX w. – Pałac Marianny Orańskiej, który góruje nad liczącym 5 tys. mieszkańców Kamieńcem Ząbkowickim. Premier Mateusz Morawiecki wyraził nadzieję, że Pałac Marianny Orańskiej stopniowo będzie odzyskiwał swój dawany blask.

 

RIRM

drukuj