fot. PAP/Leszek Szymański

Organizacje zrzeszające pacjentów wyraziły zaufanie dla ministra zdrowia

Organizacje zrzeszające pacjentów skierowały specjalny list do premiera Mateusza Morawieckiego. Wyraziły w nim zaufanie dla ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego.

Na początku lipca przedstawiciele zawodów medycznych apelowali o odwołanie ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy wskazywał m.in. na zlekceważenie stanowiska medyków do projektu nowelizacji ustawy o płacach minimalnych. W środę głos w tej sprawie zabrało ponad 200 organizacji pacjentów zrzeszonych w koalicjach, federacjach i instytucjach. Autorzy pisma pozytywnie ocenili dialog prowadzony przez ministra zdrowia z pacjentami zarówno w wymiarze instytucjonalnym, jak i poprzez indywidulane spotkania z przedstawicielami poszczególnych organizacji.

„Przedstawiając powyższe argumenty pragniemy wyrazić zaufanie dla działań ministra zdrowia ukierunkowanych na spełnienie potrzeb i oczekiwań zgłaszanych przez organizacje pacjentów. Tym samym kierujemy do premiera prośbę i apel o umożliwienie ministrowi Adamowi Niedzielskiemu kontynuowania realizowanej dla dobra pacjenta misji na dotychczasowym stanowisku” – brzmi fragment listu organizacji zrzeszających pacjentów do premiera Matusza Morawieckiego.

Pismo do premiera podpisali m.in. prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, prezes Federacji Pacjentów Polskich oraz prezes Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Minister zdrowia, Adam Niedzielski, podziękował za wsparcie.

 

TV Trwam News

drukuj