fot. PAP/Mateusz Marek

Premier M. Morawiecki zainauguruje drugi dzień Kongresu 590. Dyskusja będzie dotyczyła m.in. polityki prorodzinnej

Przypada dziś drugi i ostatni dzień [Kongresu 590]. Dyskusję otworzy premier Mateusz Morawiecki. Będzie ona dotyczyć m.in. polityki prorodzinnej, modernizacji transportu kolejowego oraz ekspansji polskich firm za granicą.

Obok szefa rządu głos zabiorą m.in. minister rodziny, Marlena Maląg, wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel czy szef Polskiego Funduszu Rozwoju, Paweł Borys.

W środę dyskutowano m.in. o megainwestycjach, fuzjach i przejęciach, w tym o fuzji Orlenu z Lotosem. Eksperci wskazywali, że skutki gospodarcze pandemii potwierdzają trafność decyzji w tej sprawie. O tym mówił m.in. Jacek Ciborski, ekspert w obszarze inwestycji kapitałowych PKN Orlen.

– Ostatni rok to zamknięcie kilku kolejnych rafinerii w Europie. Często są to rafinerie słabsze, niezintegrowane, o niższym poziomie przerobu ropy naftowej na produkty wysokomarżowe, często zlokalizowane na rynkach przy morzu, gdzie presja konkurencyjna ze strony innych globalnych graczy jest jeszcze wyższa. To pokazuje konieczność podejmowania działań integracyjnych pozwalających na wzmocnienie podmiotów jak fuzja Lotosu z Orlenem. Pandemia jest katalizatorem przemian i potwierdza konieczność integracji dwóch podmiotów, aby móc przeciwstawiać się i sprostać konkurencji globalnej – zaznaczył Jacek Ciborski.

Kongres 590 organizowany jest w Warszawie w formule hybrydowej. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem ,,Polska/świat startujemy!”. Patronat honorowy nad kongresem objął prezydent Andrzej Duda.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl