fot. TT/KPRM

Premier M. Morawiecki: w duchu Trójmorza, łączenia północy Europy z południem nadrabiamy zaległości

W duchu Trójmorza, łączenia północy Europy z południem, nadrabiamy zaległości – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia odcinka autostrady A1 Pyrzowice – Częstochowa Południe.

„Jesteśmy na dobrej drodze do połączenia północy z południem. Do tej pory, można powiedzieć trochę z pewną dozą uszczypliwości, budowaliśmy połączenia wschód-zachód po to, żeby można było tranzytem przez Polskę przejeżdżać – to również było i jest bardzo ważne dla wszystkich, którzy podróżują, przede wszystkim dla towarów przewożonych na wschód i zachód, ale szczególnie cieszę się, że dzisiaj w duchu naszej filozofii Trójmorza, łączenia północy Europy z południem, nadrabiamy te zaległości” – mówił Mateusz Morawiecki.

Dodał, że dokonujemy kolejnego wielkiego kroku w kierunku połączenia Śląska z Pomorzem, przez Łódź, Kujawy, przez regiony, które ta autostrada połączy później z południem Europy.

„Autostrada zwiększy szanse zarówno komunikacyjne, infrastrukturalne w obszarze handlu, ale zwiększy komfort życia mieszkańców – ten kawałek drogi, który otwieramy, skróci czas o 25 minut z odcinka z Pyrzowic do Częstochowy, z 40 minut do ok 15-20 minut” – powiedział.

https://twitter.com/PremierRP/status/1157238332704940033

PAP/RIRM

drukuj