Bieszczady: 21 stopni mrozu w Cisnej; II stopień zagrożenia lawinowego

21 stopni mrozu w Cisnej i o stopień cieplej w Ustrzykach Górnych – to piątkowe, poranne temperatury w Bieszczadach. Powyżej górnej granicy lasu obowiązuje tam II stopień zagrożenia lawinowego.

„Jest bezwietrznie i słonecznie. Wszędzie panuje bardzo dobra widoczność” – powiedział PAP naczelnik bieszczadzkiej grupy GOPR Krzysztof Szczurek.

W bieszczadzkich dolinach leży od 20 do 40 cm zmrożonego śniegu.

„Wszystkie główne szlaki turystyczne są przetarte, a słoneczna pogoda zachęca do wędrówek” – dodał Krzysztof Szczurek.

Przypomniał, że każdy, kto wybiera się w góry, musi zabrać ze sobą m.in. kaloryczne jedzenie, ciepłe napoje, latarki, zapasowe rękawiczki, czapkę, skarpety i naładowany telefon komórkowy.

„W góry wychodzimy rano, bo dzień nadal jest jeszcze krótki i dość szybko zapada zmierzch” – przypomniał naczelnik.

Drugi w pięciostopniowej, rosnącej skali stopień zagrożenia lawinowego obowiązuje przede wszystkim na zawietrznych stokach; dotyczy m.in. połonin Wetlińskiej i Caryńskiej, Tarnicy, Halicza, Wielkiej Rawki oraz Szerokiego Wierchu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl