fot. Paweł Palembas

W Bieszczadach bardzo dobre warunki dla turystów; słonecznie i bezwietrznie

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim są bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej – poinformował w czwartek ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jakub Dąbrowski.

„W Cisnej i Ustrzykach Górnych rano termometry pokazywały 5-6 stopni Celsjusza. Jest słonecznie i bezwietrznie” – powiedział ratownik dyżurny.

Zaznaczył, że „wszędzie panuje bardzo dobra widoczność”.

„Poranne mgły szybko opadają” – mówił Jakub Dąbrowski.

„Wybierającym się w góry przypominamy o rosnących w ciągu dnia temperaturach powietrza. Nie wolno zapominać o nakryciu głowy i odpowiedniej ilości wody mineralnej” – podkreślił ratownik.

Podczas wycieczek górskich warto mieć także sprawny i naładowany telefon komórkowy, a w nim zainstalowaną aplikację „Ratunek”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl