fot. twitter.com

Ojciec Święty rozpoczął tygodniową pielgrzymkę do Afryki

Ojciec Święty Franciszek rozpoczął tygodniową pielgrzymkę do Afryki. Pierwszym krajem, który odwiedzi Papież jest Mozambik.

Wczoraj wieczorem Papież przybył do Maputo, stolicy Mozambiku.

To pierwszy etap podróży Ojca Świętego Franciszka do Afryki Wschodniej. Mozambik to jeden z najbiedniejszych krajów świata. Ta była portugalska kolonia ma za sobą ponad 20-letnią wojnę domową. Mimo wielu trudności, takich jak: korupcja, przemoc, bezrobocie czy potężne tajfuny, które zbyt często pustoszą Mozambik, mieszkańcy tego kraju trwają silni w wierze.

– Ojciec Święty Franciszek przybywa we właściwym momencie. Nasz kraj właśnie podpisał porozumienie pokojowe, które przynosi nadzieję wszystkim mieszkańcom Mozambiku – mówiła mieszkanka Mozambiku.

– Zamierzamy poprosić Papieża, aby modlił się za naszych braci cierpiących w Afryce Południowej. Południowi Afrykanie muszą zrozumieć, że wszyscy jesteśmy Afrykanami i aby rozwijać naszą Afrykę, musimy być zjednoczeni – podkreślał mieszkaniec Mozambiku.

Mieszkańcy Mozambiku liczą, że papieska pielgrzymka, której hasłem są słowa „Nadzieja, pokój i pojednanie”, przyniesie umocnienie i da iskrę nadziei.

– Około 15 proc. mieszkańców Mozambiku to muzułmanie. W 2018 roku 10 osób zginęło tylko dlatego, że nie chcieli przejść na islam, w tym dwójka dzieci – odcięto im głowy – powiedział Mateusz Cieniawski z Sekcji Polskiej PKWP.

Jeszcze dziś przed południem Ojciec Święty Franciszek spotka się z prezydentem Mozambiku, a następnie z przedstawicielami wszystkich władz, do których wygłosi przemówienie. Na dziś zaplanowano także międzyreligijne spotkanie z udziałem 10 tysięcy młodych ludzi oraz duchowieństwa. Transmisja z tych wydarzeń na antenie TV Trwam i Radia Maryja.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl