fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Jezus przychodzi i prosi, by Go przyjąć w naszych planach i decyzjach

Do przyjęciach Jezusa w naszych planach i decyzjach – zachęcał Ojciec Święty Franciszek w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański. Papież złożył także wiernym życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Dzisiejsze rozważania przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty poświęcił postaci św. Józefa. To w jego osobie zawarta jest cała chrześcijańska mądrość – podkreślał Papież.

– Józef jest ubogi, ponieważ żyje tym, co istotne. Jest to ubóstwo typowe dla tych, którzy są świadomi, że we wszystkim zależą od Boga i w Nim pokładają swą ufność – wskazywał Franciszek.

To ta niezachwiana ufność Bogu pozwoliła św. Józefowi zaakceptować sytuację po ludzku trudną i, w pewnym sensie, niezrozumiałą.

– Józef rozumie w wierze, że dziecko zrodzone w łonie Maryi nie jest jego synem, lecz Synem Bożym, a on, Józef, będzie jego opiekunem, w pełni podejmując jego ziemskie ojcostwo. Niech wzór tego człowieka łagodnego i mądrego zachęca nas do wzniesienia wzroku i spojrzenia dalej. Chodzi o odzyskanie zaskakującej logiki Boga, która z dala od małych czy dużych kalkulacji, jest otwarta na nowe horyzonty, ku Chrystusowi i Jego Słowu – akcentował Papież.

Po modlitwie Anioł Pański – Ojciec Święty złożył wiernym życzenia na nadchodzące święta.

– Za trzy dni będą Święta Bożego Narodzenia, moje myśli kierują się zwłaszcza ku rodzinom, które połączą się w te święta. Ci, którzy mieszkają daleko od rodziców, wyruszają i wracają do domu; bracia starają się spotkać. Niech Boże Narodzenie będzie okazją dla wszystkich do braterstwa, wzrostu w wierze i gestów solidarności względem potrzebujących – wskazywał Ojciec Święty.

TV Trwam News

drukuj