fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Łódź: w święta jadłodzielnie będą czekać na chcących podzielić się posiłkiem

O podzielenie się nadmiarem jedzenia ze świątecznego stołu apelują łódzki magistrat i organizacje pozarządowe. W okresie świątecznym w Łodzi czynne będą jadłodzielnie; potrawy i produkty spożywcze można przynosić też do placówek dla bezdomnych.

„Zamiast wyrzucać – skoro znów kupiliśmy za dużo – oddajmy jedzenie organizacjom pozarządowym, które przekażą je potrzebującym. W Łodzi działają już dwie jadłodzielnie, gdzie w dowolnej chwili, absolutnie anonimowo można żywność przynieść, a potrzebujący także anonimowo może wziąć z lodówki wszystko, czego potrzebuje” – zaapelowała wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

Jadłodzielnie znajdują się przy ul. POW na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego (czynna przez całe święta w godz. 6.00-20.00) oraz przy ul. Wólczańskiej obok Caritas (otwarta 27 i 28 grudnia w godz. 8.00-20.00).

„Zapraszam do korzystania z lodówek, gdzie można zostawić jedzenie. Proszę tylko opisać pozostawiane potrawy i koniecznie umieszczać datę ich przygotowania, dzięki czemu osoba częstująca się wie, jak długo produkt był w lodówce” – zaznaczyła Oksana Hałatyn-Burda z Foodsharing Łódź.

Do jadłodzielni można przynosić każdy rodzaj produktów żywnościowych z wyjątkiem alkoholu, surowego mięsa i jaj. Poza jadłodzielniami żywność można pozostawić także w lodówkach społecznych przy ul. 11 Listopada 91, Rysowniczej 11 i Cieszkowskiego 2 A oraz w czynnym przez całe święta schronisku dla osób bezdomnych przy ul. Nowe Sady 11 i świetlicy przy al. Piłsudskiego 119.

W poświąteczny piątek i sobotę jedzenie można przekazać także w siedzibach Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej przy ul. Szpitalnej 12 (godz. 6.00-16.00) i Inicjatywy Karmiącej Bezdomnych przy ul. Wschodniej 32 lok. 16 (godz. 9.00-11.00).

Dodatkowo na internetowej stronie Fundacji „Podzielmy się” od niedzieli prowadzony jest nabór wolontariuszy, których zadaniem będzie odbieranie jedzenia od osób, chcących się nim podzielić i dowożenie go do punktów pomocy, gdzie będzie rozdawane potrzebującym.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl