fot. PAP/EPA

Świąteczne orędzie papieża Franciszka

Gorący apel o solidarność i położenie kresu wojnie na Ukrainie i innym konfliktom na całym świecie – to główne przesłanie bożonarodzeniowego orędzia, jakie wygłosił dziś w Watykanie Ojciec Święty Franciszek. Papież udzielił uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”, czyli „Miastu i Światu”.

Bożej miłości, ufności, nadziei oraz pokoju życzył dziś Ojciec Święty Franciszek podczas bożonarodzeniowego orędzia. Zwracając się do wiernych na całym świecie zaapelował, byśmy skierowali nasz wzrok ku Betlejem, gdzie narodziło się Boże Dzieciątko i by w oczach tej małej, niewinnej istoty rozpoznać twarze dzieci, które tęsknią za pokojem w każdej części świata – zarówno w Syrii, Jemenie, Libanie, Iranie, Ziemi Świętej czy na Ukrainie.

– Niech nasze spojrzenie wypełnią twarze naszych ukraińskich braci i sióstr, którzy przeżywają te święta w ciemnościach, w zimnie lub z dala od swoich domów, z powodu zniszczeń spowodowanych dziesięcioma miesiącami wojny. Niech Pan uczyni nas gotowymi do konkretnych gestów solidarności, aby pomóc cierpiącym i oświecić umysły tych, którzy mają władzę, aby uciszyć broń i położyć natychmiastowy kres tej bezsensownej wojnie! – mówił Papież.  

Ta bezsensowna wojna to także narastający problem głodu – zwrócił uwagę Ojciec Święty.

– Pomyślmy o osobach cierpiących głód, zwłaszcza o dzieciach, podczas gdy każdego dnia marnuje się duże ilości żywności i wydaje środki na broń. Wojna na Ukrainie dodatkowo pogorszyła sytuację, narażając całe grupy ludności na ryzyko głodu, zwłaszcza w Afganistanie i krajach Rogu Afryki. Każda wojna – wiemy o tym – powoduje głód i wykorzystuje wręcz żywność jako broń, uniemożliwiając jej dystrybucję wśród już cierpiących grup ludności. W tym dniu, ucząc się od Księcia Pokoju, wszyscy podejmijmy działania, a przede wszystkim ci, którzy ponoszą odpowiedzialność polityczną, żeby żywność była jedynie narzędziem pokoju – zaapelował papież Franciszek.

Ojciec Święty udzielił uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”, czyli „Miastu i Światu”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl