Papież: Odnalezienie zagubionego jest radością pasterza

Żadna owca nie może się zagubić i pozostać bez pomocy. To jest celem dobrego pasterza – powiedział Ojciec Św. Franciszek. Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież zatrzymał się nad przypowieścią o pasterzu, który pozostawił swoje stado, aby szukać zagubionej owcy.

Postawa pasterza oburzyła faryzeuszy uczonych w piśmie. Tymczasem, jak zauważa Biskup Rzymu, Jezus troszczy się o każdego grzesznika.

Chrystus nie chce, aby na pustyni życia ktokolwiek się zagubił. Dlatego wychodzi na poszukiwanie zagubionych, aby następnie wyprawić ucztę z faktu, że się odnaleźli.

W wizji przypowieści Jezusa nie ma owiec definitywnie straconych, a są tylko owce, które trzeba odnaleźć – powiedział Papież.

– Odnalezienie kogoś, kto się zagubił jest radością pasterza i radością Boga, ale też radością całej owczarni. Wszyscy jesteśmy owcami odnalezionymi i zgromadzonymi przez miłosierdzie Pana, wezwanymi do zgromadzenia wraz z Nim całej owczarni – wskazał Ojciec Święty.

Papież pozdrowił też pielgrzymów zgromadzonych na Placu św. Piotra. Zwracając się do Polaków powiedział:

– Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Wczoraj w waszej ojczyźnie przeżywaliście uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Kolekta mszalna tego dnia przypomina, że Bóg dał waszemu narodowi w Maryi Pannie przedziwną pomoc i obronę po to, aby dzięki jej wstawiennictwu religia cieszyła się nieustanną wolnością, a wasza ojczyzna rozwijała się w pokoju. Włączając się w tę modlitwę, z sera błogosławię Polsce i każdemu z was – powiedział Papież.

Na zakończenie wierni odmówili z Ojcem Świętym modlitwę Ojcze Nasz.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl