Papież pozdrowił Polaków na Twitterze

„Drodzy przyjaciele, z serca wam dziękuję i proszę, abyście nadal modlili się za mnie. Papież Franciszek” – takiej treści wpis został umieszczony na oficjalnym profilu Ojca Świętego na portalu społecznościowym Twitter. Papieskie konto cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, a liczba obserwujących sięgnęła już ponad 3,3 mln osób.

W chwili obecnej użytkowników, którzy obserwują tylko polski profil Papieża jest ponad 52 tys., a liczba ta stale wzrasta. Po wyborze na Stolicę Piotrową na papieskim profilu umieszczono wpis „HABEMUS PAPAM FRANCISCUM”. Ojca Świętego na jego profilu powitali użytkownicy z niemal wszystkich zakątków świata – od Kanady, przez Filipiny i Australię, po Brazylię i całą Europę.

Adres papieskiego konta na Twitterze to: @Pontifex. Jest on dostępny w dziewięciu językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, łacińskim, polskim, arabskim, włoskim, portugalskim i francuskim.

Inicjatywę łączenia się z wiernymi poprzez portal społecznościowy zapoczątkował emerytowany Papież Benedykt XVI. Umieścił on w grudniu 2012 roku swój pierwszy wpis, w którym z serca wszystkim pobłogosławił.

Pierwszy tweet na profilu Papieża emeryta Benedykta XVI brzmiał: „Drodzy przyjaciele, z radością łączę się z wami przez Twittera. Dziękuję za wasze liczne odpowiedzi. Z serca wam błogosławię”. Papież zaraz dodał także dwa kolejne wpisy, w których zapytał nas wszystkich: „Jak możemy przeżyć lepiej Rok Wiary w naszej codzienności?”. Odpowiadając na ten tweet, Ojciec Święty napisał: „Rozmawiaj z Jezusem na modlitwie, słuchaj Jezusa, który mówi w Ewangelii, spotkaj Jezusa obecnego w potrzebującym”.

Izabela Kozłowska

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl