„Wprost” atakuje ks. abp. Leszka Głódzia

Tygodnik „Wprost”, który wielokrotnie publikował antykatolickie teksty w bezpardonowy sposób zaatakował metropolitę gdańskiego ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia.

„Wprost” dzień przed inauguracją pontyfikatu Papieża Franciszka próbuje zdyskredytować metropolitę gdańskiego wysuwając bezpodstawne oskarżenia oparte na anonimowych wypowiedziach. Tekst zawiera szereg manipulacji i przekłamań. W tym kontekście gazeta pyta czy nowy Papież zrobi porządek w polskim Kościele.

Nie ma wątpliwości, że tekst opublikowany tuż przed inauguracją pontyfikatu jest nie tylko uderzeniem w ks. abp. Głódzia, ale też w cały Kościół w Polsce.

„To jest skandaliczne! Robi to tygodnik, którego właściciele występowali o miejsce na cyfrowym multipleksie dla kanału społeczno-religijnego” – podkreśla o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Dyrektor Radia Maryja zwraca uwagę, że cały atak oparty jest na anonimach, a to znamy już z czasów komunistycznych i nazistowskich. Jednocześnie dodaje, że po raz kolejny próbuje się odwrócić uwagę od ważnych wydarzeń w Kościele.

– Jesteśmy przed inauguracją pontyfikatu Papieża, a tu ponownie próbuje się odwrócić uwagę od ważnych wydarzeń Kościoła. Metodą wroga jest to, że uderza on w największe autorytety Kościoła. Wszystko dzieje się na zasadzie – uderz w pasterza a owce się rozproszą. Im bardziej informacje szokują tym są skuteczniejsze – taką metodę obrali wrogowie. (…) Należy podkreślić, że ksiądz arcybiskup bardzo dobrze pracował i pracuje dla Kościoła i Ojczyzny –  akcentował Dyrektor Radia Maryja.    

O. Tadeusz Rydzyk CSsR zwracał także uwagę, że ks. abp Sławoj Leszek Głódź zawsze miał ducha patriotycznego. Dyrektor Radia Maryja apeluje jednocześnie o modlitwę w intencji metropolity gdańskiego.

–  Ks. abp Sławoj Leszek Głódź zawsze służył Kościołowi, w czasie totalitaryzmu (kiedy panował jeszcze komunizm) ksiądz arcybiskup wprowadził Pana Boga do wojska. Proszę zobaczyć jakim zdecydowanym był człowiekiem. To jest niezwykła zasługa zbudowanie całego duszpasterstwa wojskowego. Nie każdy człowiek byłby w stanie to zrobić. Przepięknie pracował w Archidiecezji Warszawsko-Praskiej. (…) Proszę o modlitwę za ks. abp Sławoja Leszka Głódzia oraz bardzo krytyczne patrzenie na tych, którzy w Niego uderzają. Dlaczego oni nie pokazują swoich twarzy – anonim wyrzuca się do kosza. Oni mają metodę – kłamcie, kłamcie a zawsze coś zostanie. I tak jak mówił Goebbels czy Lenin – plujcie, plujcie a zawsze coś przyschnie. Myślę, że wielu Polaków jest mądrych, dlatego nie dajmy sobie odebrać tej radości inauguracji pontyfikatu Papieża, tego wszystkiego co się dzieje w Kościele, także polskim. Szanujmy nasze autorytety i naszych pasterzy –  mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR. 

Prof. Piotr Jaroszyński, wykładowca WSKSiM zwraca uwagę na związek pojawienia się artykułu w tygodniku „Wprost” z wyborem nowego Papieża. Można odebrać – jak wyjaśnił – że pewne środowiska są wściekłe na to, iż  Ojciec Św. Franciszek ma jasno określone poglądy w odniesieniu do kluczowych tematów nowej ideologii socjalistyczno-komunistycznej, zwłaszcza gdy chodzi o takie sprawy jak małżeństwo.

– Wściekłość powoduje, że te środowiska albo starają się kąsać samego Papieża, albo to otoczenie, które stanowią właśnie kardynałowie i biskupi. W przypadku Polski dobierają sobie ofiarę, po to, żeby na podstawie jakiś anonimów uderzyć, gryźć, miażdżyć tak, żeby wokół Kościoła i jego hierarchii powstawała jak najgorsza atmosfera – powiedział prof. Piotr Jaroszyński.

Osoba ks. abp Sławoja Leszka Głódzia została wybrana ze względu na jego wyraźne poglądy na tzw. tematy wrażliwe – dodaje prof. Piotr Jaroszyński. Zaznacza przy tym, że samo uderzenie w osobę księdza arcybiskupa jest w stylu stalinowskim.

– To już nie jest polemika, dyskusja, próba ustosunkowywania się do różnych stanowisk, to jest uderzenie całościowe, takie stalinowskie, mocne. I oczywiście w jakiejś mierze do kogoś może to dotrzeć, zwłaszcza do ludzi, którzy kierują się brakiem obiektywizmu, albo mają jakieś kompleksy; ale tak naprawdę jest to po prostu obrzydliwe. Inaczej tego nie można nazwać, tylko obrzydliwością – dodaje prof. Piotr Jaroszyński.
„Ks. abp Sławoj Leszek Głódź jest zagrożeniem dla tych, którzy nienawidzą Polski i dążą do jej zniszczenia. To oni wyrażają fałszywą troskę o Kościół, będą starali się zniszczyć to, co Polsce jest niezwykle potrzebne – Autorytet” – napisał w specjalnym oświadczeniu poseł prof. Jan Szyszko.

„Chodzi o zniszczenie autorytetu – temu służy ten ohydny artykuł w tygodniku „Wprost”. Temu trzeba jawnie się przeciwstawić jawnie potępiając obłudę i fałsz” – napisał prof. Jan Szyszko.

– Szuka się różnego rodzaju pretekstów ku temu, aby zacząć otwartą walkę z Kościołem i to w sposób niezwykle podstępny, a mianowicie atakuje się największe autorytety Kościoła. Takim autorytetem jest na pewno ks. abp Sławoj Leszek Głódź. To uderzenie jest bardzo mocne po to, żeby zrujnować fundamenty autorytetu w Polsce. Z tym zgodzić się nie można. To jest perfidne działanie tych którzy są przeciwko Polsce, którzy chcą tego, aby Polska zniknęła z mapy Europy. Atakowanie autorytetów jest odrywaniem fundamentów państw – powiedział prof. Jan Szyszko.

Prof. Jan Szyszko podkreśla również, że ks. abp Sławoj Leszek Głódź jest wielkim patriotą i obrońcą niezależnych mediów, co jest zagrożeniem dla ludzi którzy dążą do zniszczenia Polski.

– To jest wielki obrońca Polski, to jest wielki obrońca polskiej wsi, to jest ten człowiek, który odbudował Ordynariat Polowy Wojska Polskiego. To jest osoba, która broni również wolności słowa. To jest osoba, która jasno staje w obronie prawdy i jasno staje w obronie TV Trwam – dodaje prof. Jan Szyszko.

Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydała archidiecezja gdańska. W dokumencie czytamy.

Publikacja wyczerpuje znamiona zniesławienia prawnie ustanowionego biskupa diecezjalnego Kościoła Rzymsko-Katolickiego. W artykule Tygodnika „Wprost” widać wyraźny zamiar poniżenia hierarchy, który w swych wypowiedziach odważnie broni wolności mediów i promuje wartości patriotyczne. Domagamy się zaprzestania obraźliwych pomówień, których rozpowszechnianie uderza w godność osób duchownych i całej wspólnoty Kościoła. Przyjmujemy to z bólem i oburzeniem, jako powrót do praktyk z czasów PRL-u. Takie stanowisko jednomyślnie deklarują wszyscy Dziekani Archidiecezji Gdańskiej. Otaczamy naszego Pasterza solidarną i szczerą modlitwą – napisano w oświadczeniu.

RIRM

Oświadczenie archidiecezji gdańskiej ws. skandalicznego tekstu przeciwko osobie ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia, Metropolity Gdańskiego [czytaj całość]

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl