Boni umywa ręce ws. finansowania mediów

Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni zrzuca odpowiedzialność w sprawie przepisów regulujących finansowanie mediów publicznych na ministerstwo kultury – powiedział poseł Andrzej Jaworski.

W ubiegłym roku minister Boni zapewniał, że do końca sierpnia będzie gotowa ustawa w tej sprawie. Tymczasem dziś na antenie Polskiego Radia polityk odsyła do ministra Bogdana Zdrojewskiego z którym składał obietnicę akcentując, że sam odpowiadał jedynie za cyfryzację i z tego się wywiązał.

– Kiedy usłyszałem wypowiedź ministra Boniego na temat zakończenia przez niego misji w kwestii cyfryzacji – od razu zapaliło mi się czerwone światło, dlatego że podstawowe problemy dotyczące radia, telewizji i cyfryzacji do tej pory nie zostały rozwiązane. Czeka nas długa batalia, o to żeby to wszystko normalnie funkcjonowało. Przerzucanie odpowiedzialności i próba przerzucania kompetencji z ministerstwa na ministerstwo jest najgorszym rozwiązaniem, bo nie tylko nie wprowadza niczego konkretnego, ale jeszcze oddala to, co powinno być zrobione. W moim przekonaniu minister Boni nie sprawdził się w misji, która została mu powierzona – powiedział poseł Andrzej Jaworski.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl