fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Wszyscy jesteśmy powołani do świętości

Wszyscy jesteśmy powołani do świętości i o tym przypomina nam dzisiejsza uroczystość Wszystkich Świętych – podkreślał podczas rozważań przed modlitwą Anioła Pański Ojciec Święty Franciszek.

Święci, którym oddajemy dzisiaj cześć nie są jedynie symbolami, dalekimi, nieosiągalnymi istotami ludzkimi. Przeciwnie, są to osoby, które mocno stąpały po ziemi. Doświadczały codziennego trudu istnienia ze swymi sukcesami i porażkami, odnajdując w Panu siłę, aby zawsze powstawać i iść dalej.

– Świętość jest celem, którego nie można osiągnąć jedynie o własnych siłach, ale jest owocem łaski Bożej i naszej dobrowolnej na nią odpowiedzi – mówił Franciszek.

Dlatego – jak podkreślał Papież – świętość jest darem i wezwaniem. Do świętości powołany jest każdy chrześcijanin.

– Ważne jest podejmowanie poważnego i codziennego starania o uświęcenie w warunkach, obowiązkach i okolicznościach naszego życia, starając się przeżywać wszystko z miłością, z miłosierdziem – akcentował Ojciec Święty.

Po modlitwie Anioł Pański Papież dziękował tym, którzy w parafiach i we wspólnotach krzewią w tych dniach inicjatywy modlitewne dla uczczenia Wszystkich Świętych i aby pamiętać o zmarłych.

– W tych dniach, kiedy niestety pojawiają się także przesłania kultury negatywnej odnośnie do śmierci i zmarłych, zachęcam, by na ile to możliwe nie zaniedbywać odwiedzin i modlitwy na cmentarzu – apelował Franciszek.

Na zakończenie Papież życzył wszystkim dobrego święta w duchowym towarzystwie świętych. Prosił także wiernych, aby nie zapominali o nim w modlitwie.

TV Trwam News

drukuj