fot. twitter.com/Card_R_Sarah

Ojciec Święty przyjął rezygnację złożoną przez ks. kard. R. Saraha

Papież Franciszek przyjął rezygnację złożoną przez prefekta Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, ks. kard. Roberta Saraha, w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego. Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało dziś, że odchodzi także archiprezbiter bazyliki Świętego Piotra, ks. kard. Angelo Comastri.

Ks. kard. Robert Sarah, pochodzący z Gwinei, skończył 75 lat w czerwcu zeszłego roku. W Watykanie pracował przez 20 lat począwszy od pontyfikatu Jana Pawła II. W 2001 roku został sekretarzem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

W 2010 roku Benedykt XVI mianował go przewodniczącym Papieskiej Rady Cor Unum, która koordynowała działalność charytatywną Kościoła. Wkrótce potem otrzymał godność kardynała.

W 2014 roku papież Franciszek mianował go prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Papież nie wybrał jeszcze następcy ks. kard. Roberta Saraha.

Również dziś Watykan ogłosił, że Ojciec Święty przyjął rezygnację złożoną przez wikariusza generalnego Państwa Watykańskiego, archiprezbitra bazyliki Świętego Piotra, ks. kard. Angelo Comastriego, który ma 77 lat. Jego następcą został ks. kard. Mauro Gambetti, franciszkanin konwentualny, kustosz konwentu w Asyżu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl