fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Wybierzmy drogę Boga, a nie drogę naszego ego

Nie pozwólmy sparaliżować się rozczarowaniami życia. Wybierzmy drogę Boga, a nie drogę naszego ego, naszego „ja” – mówił Ojciec Święty Franciszek, który spotkał się dziś z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Dzisiejsza Ewangelia opowiada o dwóch uczniach z Emaus. Ich historia zaczyna i kończy się w drodze. Nasze życie też jest ciągłą wędrówką, gdzie zawsze mamy dwa przeciwległe kierunki – powiedział Ojciec Święty Franciszek.

– Jest droga tych, którzy pozwalają się sparaliżować rozczarowaniami życia; jest też droga tych, którzy nie stawiają swoich problemów na pierwszym miejscu, ale Jezusa i braci, którzy czekają na Jego nawiedzanie – wskazał papież Franciszek.

Ojciec  Święty podkreślił, że w naszym życiu nieustannie potrzebujemy punktów zwrotnych. Wszystko po to, by przestać krążyć wokół własnego „ja” – swoich rozczarowań i nierealizowanych planów i rozpocząć drogę pełną radości ze świadomym „tak” na to, co przed nami.

– Wybierzmy drogę Boga, a nie drogę naszego ego – „ja”. Wybierzmy drogę „tak” – a nie drogę „jeśli”. Odkryjemy, że nie ma nic niespodziewanego, że nie ma drogi pod górę,  nie ma nocy, w których nie można by spotkać Jezusa – akcentował Papież.

Ojciec Święty zawierzył nas wszystkich Matce Bożej, – tej, która swoim zdecydowanym „tak” – wybrała najlepszą drogę, trwania przy Jezusie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl