Droga Krzyżowa w intencji prześladowanych chrześcijan

Dziś ulicami Warszawy przeszła Droga Krzyżowa w intencji chrześcijan prześladowanych i mordowanych na całym świecie. Przyświecało jej hasło „Nasi bracia Cierpią dla Chrystusa”.

Drogę Krzyżową poprzedziła Msza św. sprawowana w kościele św. Klemensa Hofbauera na warszawskiej Woli. Rozpoczęła się ona o godz. 14:00. Po Eucharystii zgromadzeni wyruszyli w kierunku grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława na Żoliborzu.

Była to pierwsza taka modlitwa organizowana w stolicy.

– W rozważaniu ujmowaliśmy te miejsca, które w całym świecie są newralgiczne wobec wiary. Równocześnie wspieraliśmy tych, którzy cierpią dla Pana Jezusa, czyli wiernych zamieszkujących Azję i Afrykę. Z imienia i nazwiska były wspominane osoby zarówno świeckie, jak i duchowne. Chcieliśmy w ten sposób – ogarniając modlitwą cały glob – wskazywać na konkretne miejsca gdzie wiara, czy przynależność do Chrystusa jest niemile widziana i wierni są poddawani represjom – powiedział o. Krzysztof Stępowski, redemptorysta współorganizator.

Głównym organizatorem Drogi Krzyżowej jest duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej przy kościele św. Klemensa w Warszawie.

 RIRM 

drukuj