fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek: Zanieśmy Jezusowi naszą historię życia, naznaczoną bólem, upadkami i grzechem

Zanieśmy Jezusowi naszą historię życia, naznaczoną bólem, upadkami i grzechem – zachęcał w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek.

„Panie, jeśli chcesz, możesz mnie uzdrowić” – taką modlitwę w niedzielnej Ewangelii kobieta kananejska zanosi do Jezusa. Jej spotkanie ze Zbawicielem pokazuje nam, czym jest wielka wiara.

Wielka wiara to ta, która składa u stóp Pana swoją historię, naznaczoną także ranami, prosząc Go, aby ją uzdrowił, aby nadał jej sens. Każdy ma własną historię. Nie zawsze jest ona czysta, czasami jest trudna, pełna bólu, pełna trudności i wielu grzechów. Co mam zrobić ze swoją historią? Mam ją ukryć? Nie – musimy ją zanieść przed Boga: „Panie, jeśli chcesz, możesz mnie uzdrowić”. Tego właśnie uczy nas ta kobieta, ta dobra matka – odwagi niesienia własnej historii bólu przed Boga – wskazywał Papież.

Ojciec Święty podkreślał, że Serce Jezusa jest pełne współczucia, które bierze na siebie nasze cierpienia, grzechy, błędy i upadki.

– Jest to Serce, która kocha nas takimi, jacy jesteśmy – bez potrzeby zbędnego „makijażu” – dodał papież Franciszek.

Papież apelował do wiernych, aby w czasie wakacji nie zapominali o modlitwie, a także o tych, którzy w wyniku pandemii koronawirusa stracili pracę i nie mają co jeść. Niech naszemu letniemu wypoczynkowi towarzyszy miłosierdzie i bliskość z tymi rodzinami – zachęcał Ojciec Święty.

TV Trwam News

drukuj