Papież w rzymskiej bazylice modlił się po pielgrzymce do Ziemi Świętej

Papież Franciszek udał się we wtorek przed południem do rzymskiej bazyliki Matki Bożej Większej, by modlić się po zakończonej kilkanaście godzin wcześniej pielgrzymce do Ziemi Świętej i podziękować za nią – poinformował Watykan.

Franciszek pojechał do bazyliki Santa Maria Maggiore samochodem tylko z kierowcą – wyjaśnił rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Dodał, że papież modlił się około kwadransa przed znajdującą się w bazylice bizantyjską ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani, patronki Rzymu. Według tradycji namalował ją Święty Łukasz.

W świątyni tej Papież był też w przeddzień pielgrzymki do Ziemi Świętej i modlił się w jej intencji.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl