fot. PAP/EPA

Ojciec Święty: prawdziwe nawrócenie tylko w świetle krzyża

Maryja nigdy nie zapomniała o swoich dzieciach na Sri Lance – powiedział Ojciec Święty Franciszek. Papież modlił się w narodowym Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Madhu. Jego Świątobliwość przypomniał zakończoną niedawno wojnę domową na wyspie.

Papież podkreślił, że Maryja jest matką każdego domu, każdej zranionej rodziny; wszystkich, którzy pragną powrotu do pokojowej egzystencji. Dziękował Matce Bożej, że po tak wielkiej nienawiści, przemocy i zniszczeniu nadal przynosi Jezusa, który ma moc uzdrawiania otwartych ran i przywrócenia pokoju złamanym sercom.

Papież prosił także o łaskę zadośćuczynienia za grzechy i za całe zło, jakiego zaznał ten kraj.

– Niełatwo to uczynić, jednak tylko wtedy, gdy w świetle krzyża zrozumiemy zło, do jakiego jesteśmy zdolni, a nawet którego byliśmy częścią, możemy doświadczyć prawdziwych wyrzutów sumienia i prawdziwego nawrócenia. Tylko wtedy możemy otrzymać łaskę, by podejść do siebie w prawdziwej skrusze, oferując i prosząc o prawdziwe przebaczenie. Maryja jest zawsze tutaj, aby w tym trudnym wysiłku przebaczenia i odczuwania pokoju, dodać nam otuchy – wskazał Papież.

Nad ranem czasu polskiego Ojciec św. przewodniczył uroczystej Eucharystii, podczas której dokonał kanonizacji ks. Józefa Vaza. Po południu Papież uda się do Kolombo.

Jutro Ojciec Święty dotrze na Filipiny. Spotka się z rodzinami, odwiedzi także jedno z miast zniszczone przez cyklon. Papież będzie tam cztery dni.

Poszczególne punkty wizyty transmitują Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

 

drukuj