Papieskie intencje na grudzień

Jak co miesiąc, modlimy się w dwóch papieskich intencjach, ogólnej i misyjnej. Pierwsza z nich to: „Aby narodziny Odkupiciela przyniosły pokój i nadzieję wszystkim ludziom dobrej woli”.

Papież Franciszek przed rokiem, w swoim pierwszym bożonarodzeniowym orędziu Urbi et Orbi 25 grudnia ub. r., przypomniał trwające w różnych miejscach naszego globu wojny i konflikty. Następnie powiedział:

Na tym świecie, pośród tej ludzkości dziś narodził się Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan. Stańmy przed Dzieciątkiem z Betlejem. Pozwólmy, aby nasze serce się wzruszyło: nie bójmy się tego. Nie bójmy się, że nasze serce się wzruszy! Potrzebujemy, by nasze serce się wzruszyło. Pozwólmy, by rozgrzała je czułość Boga: potrzebujemy Jego pieszczot. Pieszczoty Boga nie ranią: pieszczoty Boga dają nam pokój i siłę. Potrzebujemy Jego pieszczot. Bóg jest wielki w miłości, Jemu cześć i chwała na wieki! Bóg jest pokojem: prośmy, aby nam pomógł budować go codziennie w naszym życiu, w naszych rodzinach, w naszych miastach i krajach, na całym świecie. Pozwólmy, by nas wzruszyła dobroć Boga […] W tym dniu, opromienionym ewangeliczną nadzieją, która płynie z ubogiej betlejemskiej groty, proszę o bożonarodzeniowy dar radości i pokoju dla wszystkich: dla dzieci i osób starszych, dla młodych i dla rodzin, dla ubogich i zepchniętych na margines”.

Ojciec Święty poleca nam też intencję misyjną na każdy miesiąc. W grudniu mamy się modlić, „aby rodzice, przekazując dzieciom cenny dar wiary, byli autentycznymi ewangelizatorami”. Papież Franciszek tak mówił w Niedzielę Chrztu Pańskiego 12 stycznia b.r. na Mszy w Kaplicy Sykstyńskiej, kiedy ochrzcił ponad trzydzieścioro niemowląt:

– Te dzieci są ogniwami łańcucha. Wy, rodzice, macie chłopczyka lub dziewczynkę do ochrzczenia, ale za ileś lat oni będą mieli do ochrzczenia dziecko lub wnuczę… Taki jest łańcuch wiary! Co to znaczy? Chciałbym wam powiedzieć jedynie to: jesteście tymi, którzy przekazują wiarę, jesteście przekazicielami; waszym obowiązkiem jest przekazywanie wiary tym dzieciom. To jest najpiękniejsze dziedzictwo, jakie im pozostawicie: wiara! Jedynie to. Dzisiaj wróćcie do domu z tą myślą. Musimy być przekazicielami wiary. Myślcie o tym, myślcie zawsze, jak przekazywać wiarę dzieciom – zaznaczał Ojciec Święty.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl