Ojciec Święty podpisał deklarację przeciw niewolnictwu

Ojciec Święty Franciszek oraz przedstawiciele innych kościołów chrześcijańskich i religii podpisali dziś wspólną deklarację wymierzoną w proceder handlu ludźmi i współczesne formy niewolnictwa. Dokument został podpisany w siedzibie Papieskiej Akademii Nauk w Watykanie.

Zbrodniczy proceder handlu ludźmi nasilił się w ostatnich latach. Szacuje się, że dotyczy co najmniej 36 mln osób. W coraz większym stopniu dotyczy również dzieci. Według danych ONZ – co trzecia ofiara handlu ludźmi jest nieletnia.

W deklaracji czytamy, że współczesne niewolnictwo, którym jest m.in. handel ludźmi, ich organami, czy przymusowa praca oraz prostytucja są „zbrodnią przeciwko ludzkości”. Są nią także te relacje, które naruszają poszanowanie dla podstawowego przekonania o tej samej równości, wolności i godności wszystkich ludzi. Każdy naród winien uznawać takie działania za zbrodnię przeciwko ludzkości.

Przywódcy religijni zadeklarowali, że uczynią wszystko, aby przywrócić przyszłość tym, którzy stali się niewolnikami i ofiarami handlu ludźmi.

„Mamy dzisiaj możliwość, świadomość, mądrość, nowatorskie pomysły i technologię, by ten ludzki i moralny nakaz zrealizować” – czytamy w dokumencie.

Według światowej sieci powstałej w Watykanie, której celem jest eliminacja niewolnictwa i handlu ludźmi do 2020 r., współczesne niewolnictwo jest systematycznym pozbawianiem człowieka wolności, nadużywaniem jego ciała. Niestety, jak wynika z badań, dramat niewolnictwa dotyka co najmniej 36 mln osób na świecie.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl