Na Jasnej Górze w łączności z Papieżem i sanktuariami świata rozpocznie się dziś modlitwa o ustanie pandemii. Transmisja w TV Trwam 

3 maja w Kościele obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W maryjne święto o godz. 18.00 na Jasnej Górze rozpocznie się szczególna modlitwa w łączności z papieżem Franciszkiem i sanktuariami świata o ustanie pandemii. Uroczystość będzie transmitowana w TV Trwam.

W Kościele 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki Polski. Aktu oddania państwa pod opiekę Matki Bożej dokonał w 1656 r. w katedrze lwowskiej król Jan Kazimierz. Odbyło się to po zwycięstwie odniesionym nad Szwedami i obronie Jasnej Góry. Natomiast święto 3 maja zostało ustanowione na prośbę biskupów po odzyskaniu przez Polskę niepodległości po I wojnie światowej.

W tym szczególnym dniu na Jasnej Górze rozpocznie się maraton modlitewny o ustanie koronawirusa. Z tej okazji w Kaplicy Matki Bożej o godz. 18.00 rozpocznie się różaniec. Tajemnice radosne różańca świętego odmawiane będą w pięciu językach.

Paulini specjalnie na tę okoliczność przygotowali świecę wielkości paschału, ozdobioną papieskim herbem i z wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej.

– Czujemy się wyróżnieni i zaszczyceni, że bierzemy udział w tym maratonie modlitewnym. (…) Odpowiadamy chętnie na papieską inicjatywę. Przez cały maj będziemy kontynuowali modlitwę różańcową, błagając o ustanie pandemii – mówi przeor Jasnej Góry, o. Samuel Pacholski, cytowany przez portal jasnagora.com.

Maraton modlitewny ma trwać cały maj. Początek światowego błagania o ustanie pandemii o godz.18.00. Modlitwa będzie transmitowana w TV Trwam.

Izabela Tyras/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl