„Na tego Papieża czekał cały świat”

Na tego Papieża czekał cały świat – powiedział ks. abp Józef Michalik metropolita przemyski. Jak dodał, obowiązkiem każdego z nas  jest jedność na modlitwie z Ojcem św. za Kościół, a także w jego intencji.

Dziś w uroczystość Świętego Józefa, oblubieńca NMP Papież Franciszek zainaugurował swój pontyfikat.

Przed rozpoczęciem uroczystości Ojciec św. przywitał się z wiernymi. Następnie udał się do Grot Watykańskich, by modlić się przy grobie pierwszego z apostołów, po czym Papież i księża kardynałowie przeszli na plac przed Bazyliką. Kardynał protodiakon, Jean Louis Tauran, nałożył Papieżowi  paliusz. Z kolei dziekan Kolegium Kardynalskiego ksiądz kardynał Angelo Sodano nałożył Ojcu św. Franciszkowi Pierścień Rybaka. WIĘCEJ

Ks. abp Józef Michalik zwraca, uwagę na olbrzymie zainteresowanie sprawami Kościoła w społeczeństwie i mediach, co ostatnio obserwujemy w związku z wyborem nowego Papieża.

– Dzisiaj zainteresowanie Kościołem, zainteresowanie przewodnikiem duchowym całego świata – którym jest każdorazowy Papież – jest bardzo wielkie. Pomagają w tym dziennikarze, środki przekazu, może troszkę łączy się z tym współczesne szukanie sensacji. Jednak dla ludzi wierzących jest to promyk nadziei, że z człowiekiem nie jest tak źle skoro szuka wartości, które reprezentuje Papież. Myślę, że ten Papież jest podobny do poprzednich, bo jest bardzo autentyczny. Każdy na swój sposób próbował być autentyczny i był – powiedział ks. abp Józef Michalik.

Jak podkreślił ks. abp siła każdego pontyfikatu jest jednak zawsze w Bogu.

– Jak będzie się toczył o los Kościoła? Jestem przekonany, że siła jest zawsze w Panu Bogu, w imieniu którego wszyscy Papieże sprawują funkcję. W imieniu Chrystusa, ale i też w formie ludzkiej jeśli zostanie przyjęty dobrze przez ludzi, jeśli będzie jedność w Kościele katolickim, jeśli znajdzie oddanych współpracowników czyli wszystkich chrześcijan, katolików: mnie, ciebie i każdego innego. Wtedy ten pontyfikat będzie miał coraz większy wpływ i coraz większe znaczenie – dodał ks. abp Józef Michalik.

Dziś na Placu św. Piotra licznie zgromadzili się wierni; przybyły 132 delegacje państw i organizacji międzynarodowych; wśród nich o. dr Tadeusz Rydzyk, Dyrektor  Radia Maryja oraz ojcowie redemptoryści posługujący w rozgłośni.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem homilii, którą wygłosił; żebyśmy nie wstydzili się być dobrymi, delikatnymi w życiu. To jest odniesienie do natury, że człowiek z natury ma być dobry. Z natury jest stworzeniem Bożym i tej natury Bożej nie wolno zniszczyć. Myślę, że było to bardzo mądre i inteligentne ze strony Ojca św., że przy obecności tylu głów państwa, rządów zaapelował, by się zatroszczyli o najbardziej ubogich. To jest Franciszek dzisiejszych czasów, który pragnie tę duchowość odnawiać. Ona przysporzy nowego, młodego oblicza, ale też wrażliwości wobec drugich ludzi. Chyba zawsze będzie wierny ludziom ubogim.  Mówi, że chce być po ich stronie i pragnie, aby Kościół nosił ich w sercu – powiedział o. Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM.

 

Czytaj więcej:

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl