Papież Franciszek odpowiada na listy

Ojciec Święty Franciszek czyta listy, które przysyłają mu zwyczajni ludzie, dzieląc się z nim swoimi problemami i radościami.

Przekonał się o tym Michele Ferri, brat zamordowanego w czerwcu włoskiego przedsiębiorcy, który napisał do Ojca Świętego Franciszka o swym bólu i kryzysie wiary po śmierci brata.

„Dzień dobry Michele, tutaj Papież Franciszek” – usłyszał w słuchawce.

Na początku myślał, że to głupi żart. Już po chwili przekonał się jednak, że to rzeczywiście Papież. Ojciec Święty odniósł się bowiem do słów jego listu, który czytał – jak wyznał – ze łzami w oczach.

Na marginesie dodajmy, że nt. kruchości ludzkiego życia, Papież Franciszek napisał w swoim Tweecie: „My wszyscy jesteśmy glinianymi naczyniami, kruchymi i ubogimi, ale nosimy w sobie niezmierny skarb” – napisał Ojciec Święty.

Radio Watykańskie/ RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl