Watykan: Ojciec Święty odprawił pasterkę w Bazylice św. Piotra

Późnym wieczorem Ojciec Święty Franciszek przewodniczył uroczystej pasterce w Bazylice Świętego Piotra. Tradycyjnie już zgromadziły się na niej tłumy wiernych. Papież podkreślił, że wszystko to, co stało się w tą wyjątkową noc, stało się źródłem nadziei dla nas.

W homilii ojciec Święty podkreślił, że w Dzieciątku z Betlejem Bóg wychodzi nam na spotkanie, aby nas uczynić czynnymi twórcami otaczającego nas życia. Daje nam siebie, abyśmy Go wzięli w ramiona, abyśmy Go unieśli w górę i uściskali. W Nim bowiem nie obawiamy się brania w ramiona, podnoszenia i uściskania  spragnionego, obcego, nagiego, chorego, więźnia (por. Mt 25, 35-36).

„Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”.

Papież dodał, że w tym Dziecięciu Bóg zaprasza nas do wzięcia odpowiedzialności za nadzieję. Zaprasza nas, abyśmy stali się strażnikami dla wielu, którzy ulegli pod ciężarem przygnębienia, rodzącego się w wyniku znalezienia tylu zamkniętych drzwi.

W tym Dziecięciu Bóg czyni nas czynnymi uczestnikami swojej gościnności. Papież wskazał również, że wiara tej nocy prowadzi nas do rozpoznania Boga obecnego we wszystkich sytuacjach, w których uważamy, że go nie ma. Jest on obecny także w każdym przybyszu.

Ojciec Święty podkreślił, że wiara pobudza nas, aby dać miejsce dla nowej wyobraźni społecznej, wyobraźni miłości, która nie przyzwyczaja się do niesprawiedliwości.

Papież Franciszek porównał Świętą Rodzinę uciekającą do Egiptu do milionów ludzi, którzy są zmuszeni do ucieczki ze swojej ziemi, aby przetrwać. Ojciec Święty zachęcił wszystkich ludzi, by czuli się zaproszeni do rozpoznawania Dziecięcia z Betlejem w tych wszystkich, którzy przybywają do naszych miast, dziejów i naszego życia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl