Politycy życzą Polakom radosnych Świąt

Swoje życzenia do wszystkich Polaków skierowali: para prezydencka Agata i Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło, a także członkowie rządu.

– Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim Polakom w kraju i za granicą radości płynącej ze wspólnego świętowania, życzymy wiele serdeczności przy łamaniu się opłatkiem i rodzinnej atmosfery przy wigilijnej wieczerzy. W ten zimowy wieczór spotykamy się w naszych domach, by cieszyć się nowina, że w Betlejem narodziło się Dzieciątko Jezus – życzyła para prezydencka.

Para prezydencka życzyła również Polakom, aby poczucie wspólnoty, którego doświadczają w święta Bożego Narodzenia towarzyszyło im przez cały  rok.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki życzy Polakom spełnionej nadziei na lepsze jutro.

Te święta to wyjątkowy czas, czas ciepła, radości i nadziei. Czas budowania tego, co najważniejsze – życzliwości, bliskości, szacunku. To także czas dobra, które dajemy, które ofiarujemy drugiemu człowiekowi. Oby ten czas trwał w nas stale. Niech przy wigilijnym i świątecznym stole opłatek nas ze sobą rzeczywiście połączy – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Swoje życzenia przekazała także wicepremier Beata Szydło.

– Pragnę dzisiaj z Państwem podzielić się opłatkiem, życzyć wszystkim rodzinnych, błogosławionych świąt. Niech spełnią się Państwa oczekiwania i marzenia. Bądźcie szczęśliwi – mówiła wicepremier.

Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro życzy wszystkim Polakom, aby serdeczności i wzajemne ciepło Wigilii promieniowały na nadchodzący rok.

– Życzę państwu, by ten nowy rok był lepszy niż ten mijający. Lepszy w wymiarze osobistym, ale też w wymiarze naszej Ojczyzny, w wymiarze naszych spraw wspólnych – abyście państwo czuli się bezpieczniej, by wymiar sprawiedliwości działał lepiej, by Polska się rozwijała. Wszystkiego, co najlepsze – życzył Zbigniew Ziobro.

Spokoju na święta i na cały nadchodzący rok wszystkim żołnierzom życzył minister obrony narodowej. Antoni Macierewicz podkreślił, że wojskowi są fundamentem armii, którą tworzą i zmieniają, dzięki czemu staje się ona silna i szanowana na świecie.

– Jesteście siłą i dumą narodu. Pamiętajcie o tym, także w te szczególnie dni Bożego Narodzenia. Wszystkiego najlepszego. Dobrych, wesołych, błogosławionych świąt Bożego Narodzenia – powiedział minister Macierewicz.

Specjalne życzenia dla widzów telewizji Trwam przekazał minister środowiska prof. Jan Szyszko.

– Szanowni państwo, z okazji świąt Bożego Narodzenia dla TV Trwam i dla wszystkich telewidzów TV Trwam składam najserdeczniejsze życzenia: błogosławionych, spokojnych, rodzinnych, wspaniałych, polskich świąt Bożego Narodzenia – życzył szef resortu środowiska, prof. Jan Szyszko.

TV Trwam News/RIRM

drukuj