fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: 5 lat temu mogłem zatrzymać się z młodymi przed obliczem Matki Bożej i zawierzać Jej Kościół w Polsce i na świecie

Ojciec Święty życzył Polakom, by Matka Boża Częstochowska była źródłem pokoju i dobra. Zwracając się do naszych rodaków w trakcie cotygodniowej audiencji generalnej papież Franciszek nawiązał do przypadającej jutro uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej, czczonej w sanktuarium na Jasnej Górze.

Papież wspomniał swoją wizytę na Jasnej Górze w 2016 roku.

– 5 lat temu mogłem zatrzymać się z młodymi przed czarnym obliczem Matki Bożej i zawierzać Jej Kościół w Polsce i na świecie. Niech Jej matczyna opieka będzie dla Was, dla Waszych rodzin i dla wszystkich Polaków źródłem pokoju i wszelkiego dobra. Z serca Wam błogosławię – powiedział Ojciec Święty.

W katechezie Papież kontynuował rozważania na temat Listu świętego Pawła do Galatów. Wskazał, że Apostoł używa w nim terminu „obłuda” na określenie „strachu przed prawdą”.

Ojciec Święty zaznaczył, że wolimy raczej udawać niż być sobą. Udawanie – jak dodał – przeszkadza odważnemu, otwartemu oraz wyrażaniu prawdy i w ten sposób łatwo uchylamy się od obowiązku mówienia jej zawsze, wszędzie i mimo wszystko.

 

RIRM

drukuj