fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa sposobnością do ożywienia wiary

Ojciec Święty Franciszek zaapelował do Polaków o ożywienie wiary. Okazją do tego może być przypadająca jutro uroczystość Bożego Ciała.

Papież jak co tydzień w środę spotkał się z wiernymi na modlitwie w Watykanie. W audiencji generalnej uczestniczyli między innymi wierni z Polski. Biskup Rzymu skierował do nich swoje słowa.

– Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy Bracia i Siostry, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, którą będziemy obchodzić, jest szczególną sposobnością do ożywienia naszej wiary w rzeczywistą obecność Pana w Eucharystii. Celebracja Mszy św., adoracja eucharystyczna i procesje ulicami miast i wsi niech będą świadectwem naszej czci i przylgnięcia do Chrystusa, który daje nam swoje ciało i krew, aby karmić nas swoją miłością i uczynić nas uczestnikami Jego życia w chwale Ojca. Niech Jego błogosławieństwo stale Wam towarzyszy – powiedział Papież.

Na zakończenie audiencji Ojciec Święty wraz wiernymi zaśpiewali po łacinie modlitwę Ojcze Nasz. Następnie papież Franciszek udzielił błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl