Papież o Bożym Miłosierdziu wprowadzającym w Triduum Paschalne

Ojciec św. Franciszek mówił w dzisiejszej katechezie o Bożym Miłosierdziu, które wprowadza nas w Triduum Paschalne. Podczas Audiencji Generalnej w Watykanie Ojciec św. wskazał, że przeżywanie Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty pozwala nam coraz bardziej wchodzić w wielką tajemnicę naszej wiary: zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Ojciec Św. podkreślił, że w ciągu tych trzech dni wszystko mówi nam o miłosierdziu, ponieważ ukazuje, jak daleko może posunąć się miłość Boga.

W tych dniach, wpatrując się w mękę i śmierć Pana, przyjmijmy w naszym sercu wspaniałość Jego miłości w oczekiwaniu na zmartwychwstanie – zachęcał Ojciec św.

– Bóg naprawdę daje się cały za każdego z nas i w niczym się nie oszczędza. Tajemnica, którą adorujemy w okresie wielkiego tygodnia, to wspaniała historia miłości, która nie zna przeszkód. Męka Pańska trwa aż do końca świata, gdyż jest to historia uczestniczenia w cierpieniach całej ludzkości i nieustanna obecność w wydarzeniach życia osobistego każdego z nas. Tak więc Triduum Paschalne jest pamiątką dramatu miłości, który daje nam pewność, że nigdy nie będziemy opuszczeni w życiowych próbach – mówił Papież.

Ojciec Św. pozdrowił też pielgrzymów – w tym Polaków.

– Pozdrawiam polskich pielgrzymów. Kochani, wchodząc z miłością w głębię tajemnic świętego Triduum, pozwólmy się ogarnąć tym miłosierdziem, które wychodzi nam na spotkanie. Wpatrując się w mękę i śmierć Pana, przyjmijmy w naszym sercu wspaniałość Jego miłości w oczekiwaniu na zmartwychwstanie. Niech Bóg wam błogosławi! – powiedział Jego Świątobliwość.  

Na zakończenie wierni wspólnie z Ojcem św. odmówili modlitwę Ojcze Nasz.

Transmisję spotkania Papieża z wiernymi nadała TV Trwam.

RIRM

drukuj