Papież Franciszek: Chrystus jest bramą prowadzącą do zbawienia

Chrystus jest prawdziwą bramą prowadzącą do zbawienia i przywracającą nas do nowego życia – powiedział Ojciec Św. Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie. Papież nawiązał do Ewangelii według św. Łukasza – Chrystus wskrzesza w niej młodzieńca w pobliżu miasta Nain.

Ojciec Św. zaznaczył, że w tym wydarzeniu miłosierdzie przybiera imię wielkiego współczucia wobec kobiety, która utraciła męża, a teraz odprowadza na cmentarz swego jedynego syna.

Papież mówił, że podczas tego roku jubileuszowego, dobrze by było, gdyby pielgrzymi przekraczając Drzwi Święte, Bramę Miłosierdzia, pamiętali o tym wydarzeniu.

Jest to brama spotkania pomiędzy bólem społeczeństwa, a współczuciem Boga. Pomyślmy o tym. Przekraczając próg, dokonujemy naszej pielgrzymki do wnętrza miłosierdzia Boga, który podobnie jak martwemu młodzieńcowi, mówi wszystkim: tobie mówię wstań. Pełne mocy słowa Jezusa: wstań. Bóg chce żebyś wstał, żebyś się podniósł – powiedział papież Franciszek.

Ojciec św. wskazywał, że Matka Kościół wzorem Chrystusa. Zwłaszcza w okresie jubileuszu przyjmuje swoje dzieci, rozpoznając w nich życie dane przez łaskę Bożą. Na mocy tej łaski, łaski chrztu, Kościół staje się matką, a każdy staje się jej synem.

Ojciec Święty pozdrowił też pielgrzymów zgromadzonych w auli Pawła VI. Zwracając się do Polaków papież powiedział.

Pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, przechodząc przez Bramę Miłosierdzia niech każdy wie, że zbliża się do miłosiernego serca Jezusa. To On jest w istocie prawdziwą bramą prowadzącą do zbawienia i przywracającą nas do nowego życia. Niech Jego błogosławieństwo stale wam towarzyszy. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – mówił papież Franciszek.

Na zakończenie wierni odmówili z papieżem modlitwę Ojcze Nasz.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl