fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

B. Marczuk: nie brakuje pieniędzy na program Rodzina 500 plus

Nie brakuje pieniędzy na program Rodzina 500 plus – powiedział wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk. Na antenie Polskiego Radia odniósł się on do wywiadu, jakiego udzielił na początku tygodnia minister Henryk Kowalczyk.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów mówił, że obecnie brakuje około 5 mld zł na sfinansowanie programu 500 plus w przyszłym roku. Dodał, że rząd znajdzie te pieniądze.

Wiceminister Bartosz Marczuk mówił dziś, że nie brakuje pieniędzy na program.

– W tym roku jest to rząd wielkości 17 mld, który jest zabezpieczony na program Rodzina 500 plus i z tego, jak wygląda to po czterech miesiącach, jest to absolutnie wystarczająca kwota. Pamiętajmy, że jest to program, który jest zdeterminowany prawnie. Decyzje administracyjne są wydane do końca września 2017 roku i nikt nawet nie bierze pod uwagę takiej sytuacji, w której zabrakłoby pieniędzy na ten program – podkreślał wiceminister Bartosz Marczuk.

Również Ministerstwo Finansów oceniło w komunikacie, że w 2017 roku możliwe będzie zapewnienie stabilnego finansowania Rodzina 500 plus. Zdaniem resortu pozwolą na to zaplanowane oraz wprowadzone w życie reformy.

RIRM

drukuj