M. Morawiecki: Zaproszenie na szczyt G20 krokiem w kierunku docenienia Polski

Polska chciałaby być członkiem grupy G20, najważniejszych państw działających na arenie międzynarodowej – podkreślił wicepremier Mateusz Morawiecki. Minister finansów i rozwoju został zaproszony na rozpoczynające się w piątek w Baden-Baden spotkanie szefów resortów finansów i szefów banków centralnych grupy.

Wicepremier Mateusz Morawicki na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia podkreślił, że zaproszenie na szczyt jest krokiem w kierunku docenienia Polski. Zaznaczył, że tematy, które będą omawiane podczas szczytu, są niezwykle ważne dla naszego kraju.

– Dotyczą spraw dla nas żywotnie ważnych, takich jak unikanie opodatkowania i w jaki sposób zapobiec temu unikaniu opodatkowania, czy międzynarodowe, globalne korporacje, które czasami w sposób niewłaściwy uciekają z podatkami do rajów podatkowych. To są tematy, które dla nas są ważne, m.in. ze względu na ten proces uszczelniania, który zaczęliśmy – wskazywał Mateusz Morawiecki.

Grupa G20 stanowi forum dialogu nad kluczowymi wyzwaniami gospodarczymi. Początkowo spotykała się na szczeblu ministrów finansów, później format rozszerzono także na przywódców państw, którzy spotykają się raz do roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl