Papież zatwierdził tematy Światowych Dni Młodzieży

Papież Franciszek zatwierdził tematy trzech najbliższych Światowych Dni Młodzieży. Watykan wyjaśnił w czwartek, że w ten sposób wytyczone zostały etapy duchowego przygotowania do spotkania w Krakowie w lipcu 2016 roku.

Tematem XXIX Światowego Dnia Młodzieży w 2014 roku, który będzie obchodzony na szczeblu diecezjalnym, będą słowa: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie”. W 2015 roku XXX Światowy Dzień Młodzieży odbędzie się pod hasłem: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”.

Hasłem zlotu w Krakowie w 2016 roku będą słowa z Ewangelii świętego Mateusza: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Trzy tematy zostały zaczerpnięte z błogosławieństw ewangelicznych.

Watykan przypomniał, że podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro w lipcu Franciszek poprosił wiernych, aby ponownie odczytali błogosławieństwa i uczynili z nich konkretny program własnego życia.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl