PAP/EPA

Papież Franciszek: Bądźcie zwiastunami łaski i miłosierdzia Pana

Ojciec Święty Franciszek zachęcił nas, byśmy z pomocą świętych Archaniołów byli zwiastunami łaski i miłosierdzia Pana. Do przypadającego wspomnienia liturgicznego świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała Papież nawiązał podczas Audiencji Generalnej.

Ojciec Święty spotkał się z wiernymi w watykańskiej auli Pawła VI.

– Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy Bracia i Siostry, dziś zainspirowani wspomnieniem liturgicznym w sposób szczególny zawierzamy siebie opiece świętych Archaniołów: Michała walczącego ze złymi duchami, Gabriela przynoszącego dobrą nowinę i Rafała uzdrawiającego i towarzyszącego w poszukiwaniu dobra. Z ich pomocą Wy także bądźcie zwiastunami łaski i miłosierdzia Pana. Z serca Wam błogosławię – powiedział Papież.

W katechezie Papież nawiązał do listu św. Pawła do Galatów. Tym razem poruszył temat usprawiedliwienia – które jak wskazał – pochodzi z wiary w Chrystusa.

Papież Franciszek powiedział, że dla naszego życia duchowego niezbędne jest przestrzeganie przykazań, ale i tu nie możemy polegać na własnych siłach. Zasadnicze znaczenie ma łaska Boża, którą otrzymujemy w Chrystusie. Od Niego otrzymujemy bezinteresowną miłość, która uzdalnia nas z kolei do konkretnej miłości – podkreślił Ojciec Święty.

RIRM

drukuj