Ojciec Święty Franciszek rozpoczął nowy cykl katechez

Ojciec Święty Franciszek rozpoczął nowy cykl katechez. Najbliższe cotygodniowe spotkania Papieża z wiernymi w Watykanie będą poświęcone przykazaniom Bożym.

Wprowadzając do tematu, Ojciec Święty nawiązał do ewangelicznej sceny spotkania Jezusa z bogatym młodzieńcem, który pyta, jak możemy otrzymać życie wieczne?

W tym pytaniu kryje się pragnienie pełnego życia, które jest w każdym z nas – wskazał Papież. Biskup Rzymu przypomniał, że Pan Jezus w odpowiedzi wskazał na przykazania.

Zachęcił też, by młodzieniec żył nie tylko samym sobą, ale by był gotów opuścić wszystko i pójść za Jezusem. Nie jest to propozycja ubóstwa, lecz prawdziwego bogactwa – podkreślił Ojciec Święty Franciszek.

W słowach pozdrowień Papież zachęcił Polaków, by dążyli do świętości.

– Serdecznie witam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, pielgrzymka do apostolskich korzeni chrześcijaństwa jest stosownym momentem, by szukać odpowiedzi na pytania zasadnicze, jak to, nad którym zastanawiamy się dzisiaj. Co robić, aby osiągnąć życie wieczne? Szukajcie jej w świetle świadectwa wiary, nadziei i miłości naśladowców Chrystusa. Począwszy od apostołów Piotra i Pawła aż do świętych naszych czasów. Miejcie odwagę pragnąć skarbu w niebie, jaki obiecał nam Chrystus. Z serca wam błogosławię – mówił papież Franciszek.

Na zakończenie audiencji, Papież złożył życzenia uczestnikom, organizatorom, a także kibicom rozpoczynających się jutro mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji. Niech to ważne wydarzenie sportowe stanie się okazją do spotkania, dialogu i braterstwa między różnymi kulturami i religiami, sprzyjając solidarności i pokojowi między narodami – powiedział Papież.

RIRM

drukuj