fot. PAP/EPA

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

W czwartek obchodziliśmy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański, Ojciec Święty Franciszek zachęcał do powierzania się Maryi każdego dnia. W swojej modlitwie pamiętał o Ukrainie, prosząc dla niej o pokój, który – jak akcentował – z Bożą pomocą jest możliwy.

W samo południe, w Godzinie Łaski, jak co roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Ojciec Święty Franciszek spotkał się z wiernymi na wspólnej modlitwie Anioł Pański. Zachęcał wiernych do oddania siebie i swoich bliskich Niepokalanej.

– Powierzając się Matce Bożej, mówmy Jej: „Trzymaj mnie za rękę Maryjo, prowadź mnie; z Tobą będę miał więcej siły w walce ze złem, z Tobą odkryję na nowo moje pierwotne piękno”. Powierzajmy się Maryi dziś, każdego dnia, powtarzając Jej: „Maryjo, Tobie powierzam moje życie, moją rodzinę, moją pracę, moje serce i moje zmagania. Tobie się poświęcam” – mówił papież Franciszek.

Ojciec Święty zaapelował także o modlitwę w intencji pokoju.

Zwłaszcza dla umęczonej Ukrainy, która tak bardzo cierpi. Myślę o słowach anioła skierowanych do Dziewicy: „Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych”. Z Bożą pomocą możliwy jest pokój i możliwe jest rozbrojenie – podkreślił Papież.

Modlitwa w intencji pokoju dla pogrążonego w chaosie narodu ukraińskiego towarzyszyła także Ojcu Świętemu na Placu Hiszpańskim. Właśnie tam przed figurą Matki Bożej Niepokalanej Papież błagał o zwycięstwo miłości nad nienawiścią.

– Niepokalana Dziewico Maryjo, dziś chciałbym przynieść Ci podziękowania od narodu ukraińskiego, z którym od dawna prosimy Pana o pokój. Zamiast tego muszę jeszcze raz zanieść do Ciebie błagania dzieci, osób starszych, ojców i matek, młodzieży tej męczeńskiej ziemi, która tak bardzo cierpi. Wszyscy wiemy, że jesteś z nimi i wspierasz ich w cierpieniu, tak jak czyniłaś to pod Krzyżem swojego Syna. Dziękujemy Ci, Matko nasza. Patrząc na Ciebie, która jesteś bez grzechu, możemy nadal wierzyć i mieć nadzieję, że nad nienawiścią zwycięży miłość, z kłamstwem wygra prawda, z obrazą – przebaczenie, a z wojną wygra pokój – powiedział Ojciec Święty.

W 1946 roku Matka Boża ukazała się włoskiej pielęgniarce. Prosiła, aby 8 grudnia każdego roku, w samo południe, obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Obiecała, że wtedy ześle wiele łask, będą też masowe nawrócenia. W odpowiedzi na prośbę Maryi dziś od godziny 12.00 do 13.00 w wielu kościołach i kaplicach wystawiony był Najświętszy Sakrament. Przez 60 minut w ciszy i skupieniu mogliśmy Go adorować. Jeśli ktoś w tym czasie nie mógł nawiedzić kościoła, a trwał na modlitwie, zgodnie z obietnicą Matki Bożej, również za Jej pośrednictwem otrzyma wiele łask.

TV Trwam News

drukuj