fot. PAP/EPA

Papież Franciszek przypomniał o łasce płynącej z Chrztu Świętego

Ojciec Święty Franciszek zachęcił wiernych do świętowania rocznicy naszego Chrztu Świętego. Zaznaczył, że często nie zdajemy sobie sprawy z łaski, jaką wówczas otrzymaliśmy.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Papież odmówił w Watykanie modlitwę Anioł Pański. W rozważaniach poprzedzających modlitwę maryjną powiedział, że każdy z nas otrzymał dar, pierwotną łaskę, z której jednak często nie zdajemy sobie sprawy.

Jak wskazał, jest to coś, co otrzymaliśmy w dniu naszego Chrztu Świętego. W tym kontekście zwrócił się do zgromadzonych, aby przypomnieli sobie ten dzień.

– Jeśli nie pamiętacie, to wróciwszy do domu zapytajcie ojca chrzestnego, matki chrzestnej, mamy albo taty, kiedy zostałam/zostałem ochrzczony, bo to jest dzień wielkiej łaski, początku nowego życia, łaski pierwotnej, jaką mamy. Bóg wstąpił w nasze życie. W tym dniu staliśmy się na zawsze Jego umiłowanymi dziećmi. Oto nasze oryginalne piękno, którym należy się radować. Dziś Maryja, zdziwiona łaską, która uczyniła ją piękną od pierwszej chwili życia, prowadzi nas do zachwytu nad naszym pięknem – mówił Ojciec Święty.

Na zakończenie spotkania z wiernymi papież Franciszek pozdrowił zgromadzonych na placu św. Piotra. Zaapelował też o modlitwę za Ukrainę, która cierpi.

Transmisję z Watykanu przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl