fot. PAP/EPA

Korea: Spotkanie Papieża Franciszka z młodzieżą

Dziś drugi dzień pielgrzymki Ojca św. Franciszka w Korei Południowej. Papież z Seulu udał się śmigłowcem do Daejeon, gdzie na stadionie w World Cup Stadium sprawował Mszę św.

Podczas homilii Ojciec Święty mówił, że „dzisiaj oddając cześć Maryi, Królowej Nieba zwracamy się do Matki Kościoła w Korei by prowadziła nasze wysiłki do uzdolnienia Kościoła w tym kraju, aby chrześcijanie tego narodu byli wielkoduszną siłą odnowy duchowej na każdym poziomie społeczeństwa. „Niech przezwyciężają zafascynowanie materializmem, tłumiącym autentyczne wartości duchowe i kulturowe oraz ducha nieokiełznanej konkurencji, rodzącego egoizm i konflikty” – dodał Papież.

Na zakończenie Eucharystii Ojciec św. wraz z wiernymi odmówił Anioł Pański.  Piątek to szczególny dzień papieskiej wizyty w Korei Południowej – podkreśla obecny na miejscu o. Jan Król CSsR.

– W piątek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto które dla nas, katolików jest dniem szczególnym, natomiast dla Koreańczyków jest to dzień odzyskania niepodległości i zakończenia okupacji japońskiej. W tym dniu, po południu, Ojciec św. uda się do  miejscowości Solmoe, gdzie urodził się pierwszy  koreański kapłan – męczennik, Papież tam właśnie spotkać ma się z młodzieżą – powiedział o. Jan Król.

Spotkanie z katolicką młodzieżą Azji rozpocznie się o godzinie 10:30 czasu polskiego. Poszczególne punkty pielgrzymki Ojca Św. Franciszka transmitują Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj