fot. twitter.com

Ojciec Święty pozdrowił Polaków pielgrzymujących na Jasną Górę

Ojciec Święty Franciszek pozdrowił polskich pielgrzymów wędrujących na Jasną Górę. Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież nawiązał też do zbliżającej się 100. rocznicy zwycięstwa wojsk polskich nad bolszewikami.

Ojciec Święty przemawiał dziś do wiernych za pośrednictwem mediów z biblioteki Pałacu Apostolskiego, gdzie odbyła się kolejna audiencja.

Zwracając się do Polaków Papież pozdrowił m.in. pątników zmierzających do częstochowskiego sanktuarium. Zapewnił też o modlitwie za nich.

– W szczególny sposób towarzyszę w myślach i modlitwie setkom pielgrzymów, którzy z Warszawy, z Krakowa i innych miast w Polsce wędrują pieszo na Jasną Górę do Sanktuarium Czarnej Madonny. Ta pielgrzymka odbywana z należytą ostrożnością, konieczną w sytuacji pandemii, niech będzie dla was wszystkich czasem refleksji, modlitwy i braterstwa w wierze i w miłości. 15 sierpnia przypada stulecie historycznego zwycięstwa wojsk polskich zwanego „Cudem nad Wisłą”, które wasi przodkowie przypisywali interwencji Maryi. Dzisiaj niech Matka Boża pomoże ludzkości zwyciężyć koronawirusa, a wam, waszym rodzinom i całemu narodowi polskiemu niech zapewni obfitość łask – powiedział Papież Franciszek.

Podczas katechezy Ojciec Święty mówił o godności, jaką nadał nam Bóg, zapraszając nas do życia w komunii z Nim oraz naszymi braćmi i siostrami.

Papież wskazywał, że w czasie gdy podejmowane są wysiłki mające na celu opanowanie wirusa, wiara zachęca nas do poważnego i aktywnego zaangażowania się w przeciwdziałanie obojętności wobec pogwałcenia ludzkiej godności.

Oby Pan „przywrócił nam wzrok”, byśmy na nowo odkryli, co to znaczy być członkiem rodziny ludzkiej – powiedział Ojciec Święty Franciszek.

RIRM

drukuj