Kolejny zamordowany kapłan

Na Filipinach zamordowano kolejnego katolickiego kapłana – informuje Radio Watykańskie. Ksiądz Richmond Nilo zginął przy ołtarzu przygotowując się do sprawowania Mszy  Świętej.  W niespełna pól roku na świecie zabito już osiemnastu kapłanów. 

40-letni ks. Richmond Nilo został zabity przez wciąż niezidentyfikowanych sprawców, gdy przygotowywał się do odprawienia niedzielnej Eucharystii. Oprawcy oddali do niego cztery strzały i następnie zbiegli.

Filipińscy księża biskupi przypominają, że kapłani w tym kraju coraz częściej padają ofiarą sprawców, których nie udaje się schwytać. W minionym tygodniu cudem udało się uniknąć śmierci ks. Reyowi Urmenetcie, który został ciężko ranny w czasie bestialskiego napadu. W ciągu ostatniego półrocza na Filipinach zamordowano aż trzech kapłanów.

Tymczasem misyjna agencja FIDES, która prowadzi statystyki zamordowanych na świecie duchownych bije na alarm, że dawno nie było tak krwawego roku dla kapłanów. W tym roku tragiczny bilans to już 18 zamordowanych kapłanów, co daje tragiczną średnią – jedno morderstwo, co dziewięć dni.

TV Trwam News/RIRM

drukuj