Papież Franciszek w sierpniu odwiedzi Koreę Płd.

W dniach 13-18 sierpnia Ojciec św. Franciszek odwiedzi Koreę Południową. Będzie to trzecia podróż zagraniczna jego pontyfikatu.

Głównymi wydarzeniami wizyty będą Azjatycki Dzień Młodzieży, beatyfikacja 124 męczenników koreańskich oraz Msza św. o pokój i pojednanie.

– Kościół koreański jest pierwszym Kościołem azjatyckim, który odwiedzi Papież Franciszek. Przez to znaczące wydarzenie nasz Kościół stanie się bramą do ewangelizacji Azji. Ojciec Święty przyjeżdża do nas jako pasterz, by spotkać się głównie z młodzieżą Azji. Możemy powiedzieć, że Korea jest krajem uosabiającym potrzeby świata, jakimi są pokój i pojednanie. Liczymy, że w czasie wizyty Franciszka właśnie to przesłanie mocno wybrzmi. Na Papieża czekają nie tylko katolicy, ale wszyscy Koreańczycy. Ceniony jest za swoją prostotę, za ogromną troskę o ludzi ubogich i odrzuconych na margines. Już nie możemy doczekać się przybycia Papieża. Ta pielgrzymka to nie tylko okazja do spotkania, ale i bodziec do wyjścia na zewnątrz i do ewangelizacji – mówił rzecznik diecezji seulskiej ks. Hur Young-yup.

 

episkopat.pl/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl