PAP/EPA

Papież Franciszek z wizytą w Loreto

W przypadającą dziś Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Ojciec św. Franciszek udał się do Papieskiego Sanktuarium Świętego Domu Maryi w Loreto. Tam przewodniczył Mszy św. w środku Świętego Domku. Kamienna budowla znajdująca się w sanktuarium jest według tradycji częścią domu z Nazaretu, w którym urodziła się Maryja i gdzie w dzieciństwie mieszkał Jezus.

Na zakończenie Mszy św. papież Franciszek podpisał adhortację, podsumowującą zeszłoroczny synod biskupów na temat młodzieży.

W rozważaniach poprzedzających modlitwę Anioł Pański papież Franciszek tłumaczył, dlaczego wybrał to miejsce na podpisanie adhortacji.

– Dom święty jest domem młodzieży. Tutaj właśnie Maryja Dziewica, Młoda Niewiasta Pełna Łaski nadal przemawia do nowych pokoleń towarzysząc każdemu w poszukiwaniu własnego powołania, dlatego właśnie w tym miejscu chciałem podpisać adhortację apostolską – owoc synodu poświęconego młodzieży. Jest ona zatytułowana „Christus Vivit – Chrystus żyje”. W Zwiastowaniu Maryi jest obecna dynamika powołania wyrażona w trzech momentach wyartykułowanych przez synod: słuchanie Słowa – projektu Bożego, rozeznanie i decyzja – mówił papież Franciszek.

Po raz ostatni Mszę św. w centralnej części sanktuarium loretańskiego odprawił 162 lata temu papież Pius IX. Miejsce to jest celem pielgrzymek milionów wiernych.

Transmisję pielgrzymki Papieża Franciszka do Loreto przeprowadziły Radio Maryja i  TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl