Spotkanie dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych w Nowym Targu

Dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych spotkały się wczoraj w parafii św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu. Było to pierwsze w Wielkim Poście spotkanie wspólnoty.

Na spotkanie przybyli najmłodsi członkowie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci z Nowego Targu, Białego Dunajca, Ustronia, Limanowej i okolic.

– Matka Boże prosiła ciebie, mnie, każdego człowieka w tak wielu sanktuariach świata o jedno, mówiła tak, powtórzymy razem te słowa: „Odmawiajcie codziennie różaniec” – mówił opiekun PKRD o. Piotr Dettlaff CSsR.

Spotkanie wspólnoty rozpoczęło się Mszą św. Najmłodszych powitał ks. Henryk Paśko, proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu, który skierował do nich także Słowo Boże.

– Nawrócenie to nasze największe zadanie, to nasze mistrzostwa – nie Polski, Europy, świata, to mistrzostwa całego kosmosu. Nawracając się, zwyciężamy cały kosmos. Gdyby ludzie wiedzieli, o jaką stawkę tu chodzi przez modlitwę, post, jałmużnę, wszyscy by uczestniczyli w tych zawodach, aby osiągnąć zwycięstwo, bo dla każdego Bóg pierwsze przygotował miejsce – podkreślił ks. Henryk Paśko.

Spotkanie Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci odbyło się w bardzo ważnym momencie, w czasie Wielkiego Postu.

– Chcemy razem z Maryją, Matką Bożą Bolesną przejść te kolejne dni Wielkiego Postu, rozważając tajemnice różańca świętego, zwłaszcza tajemnice bolesne, aby być blisko Jezusa cierpiącego, który z miłości do każdego z nas oddał swoje życie – zaznaczyła założycielka PKRD Magdalena Buczek.

O tym jak wielką moc ma modlitwa różańcowa mówiły same dzieci.

– Warto odmawiać różaniec, żeby dostać się do nieba i żeby kochać Boga – wskazała Zuzanna.

– Żeby był pokój na świecie – powiedział Franek.

– Stajemy się lepszymi ludźmi – dodała Amelia.

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci istnieją obecnie w 33 krajach świata na wszystkich kontynentach. Wspólnota skupia dzieci, które odpowiadają na orędzie Matki Bożej Fatimskiej i podejmują zobowiązanie do codziennego odmawiania co najmniej jednej dziesiątki różańca świętego. Apostołem Matki Najświętszej może zostać każde dziecko.

TV Trwam News/RIRM

drukuj