Papież odwiedził punkt medyczny dla ubogich na placu Świętego Piotra

Papież Franciszek odwiedził nieoczekiwanie w piątek po południu punkt medyczny urządzony przy placu Świętego Piotra w związku ze Światowym Dniem Ubogich. W przychodni tej udzielana jest pomoc medyczna wszystkim potrzebującym, zwłaszcza bezdomnym.

Punkt medyczny działa od początku tygodnia w związku ze Światowym Dniem Ubogich, który będzie obchodzony w niedzielę.

Papież przyszedł tam wczesnym popołudniem; rozmawiał z pracującymi w polowej przychodni wolontariuszami, którzy udzielają ubogim i bezdomnym podstawowej pomocy medycznej. Franciszek rozmawiał również z osobami czekającymi na wizytę lekarską.

W niedzielę w bazylice watykańskiej papież odprawi mszę z okazji Światowego Dnia Ubogich, który będzie obchodzony po raz drugi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl