fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Niech Bóg zachowa nas od mentalności gniazda – zazdrosnego chowania się w małej grupie tych, którzy uważają siebie za dobrych

Ojciec Święty modlił się dziś z wiernymi o łaskę przezwyciężania pokusy osądzania i szufladkowania innych. Papież Franciszek nawiązał także do obchodzonego dzisiaj Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy.

Ojciec Święty w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański przestrzegał przed pokusą zamykania się w małych grupach. Mówił także o potrzebie przezwyciężenia pokusy oceniania i katalogowania. Grozi to bowiem surowością wobec innych i pobłażliwością dla siebie.

– Każde zamykanie się prowadzi do trzymania na dystans tego, kto nie myśli tak, jak my. To zaś, jak wiemy, jest źródłem wielkiego zła w historii: absolutyzmu, który często zrodził dyktatury i wielu aktów przemocy wobec tego, kto jest inny (…). Prośmy o łaskę przezwyciężania pokusy osądzania i kategoryzowania. Niech Bóg nas zachowa od mentalności gniazda, czyli zazdrosnego chowania się w małej grupie tych, którzy uważają siebie za dobrych – zaznaczył Biskup Rzymu.

W obchodzony dziś  Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy Papież apelował o to, by nie zamykać drzwi dla nadziei przed migrantami i wystrzegać się uprzedzeń oraz lęku stając obok ludzi, którzy są bezbronni  i opuszczeni.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl